Farní den

16.08.2015 16:00

   16.8.2015 byla možnost prožít farní odpoledne. Musím přiznat, že jsem se na setkání hodně těšila, a že nezklamalo.
   Sešli jsme se na farní zahradě, kde byly připraveny lavičky i stoly a na nich občerstvení a to pevné i kapalné všeho druhu. Od začátku byla věnována pozornost farníkům, kteří pracují  pro farnost a kteří nás se svou činností seznamovali, informovali a vyzývali ke spolupráci. Střídali se s Jirkou Vašulínem, který farní odpoledne znamenitě moderoval. Tak pro představu.
   Mikrofonu se chytl Vojta Dlapka a seznámil nás se stavební úpravou farního dvora. Mikrofonu se ujala i Eva Pernová a popovídala o farní knihovně, Marek Perna promluvil jako zástupce ministrantů. Skauty nám zkušeně představil Luděk Záleský. Od Danky Kadaňkové jsme zase vyslechli, jak to vypadá s Assagem, jak pokračuje přátelství našich obcí na farní úrovni. Zuzka Kuráňová mluvila o farním webu, pan jáhen Kilián mimo jiné zavzpomínal na dřívějšího pana varhaníka, Jana Křížová povídala o Broučcích, sestry dominikánky o svém řádu a činnosti, pan Lhotecký o křtinách. Proč pan Lhotecký o křtinách? Byl na místě vyzván, aby něco řekl, tak se k tomu postavil čelem a bez přípravy a trémy nám to povykládal. Častokrát byli vyzváni i P. Vladimír, či P. František, aby se k něčemu vyjádřili a tak se vyjadřovali. 

   Všechno bylo opravdu zajímavé, přesto jsem se neudržela a musela si popovídat i s lidma kolem ještě dřív, než se na konci prezentace farních aktivit vytvořil prostor. To nešlo vydržet. Uvědomila jsem si ale, kolik lidí věnuje dobrovolně čas a píli naší farnosti. Bylo to hodně dobré. Mezi zajímavým povídáním hráli a zpívali Lazaři, což bylo výborné zpestření. Prostředí bylo na míru ušité i dětem, které si mohly pobíhat a hrát, protože místa na zahradě je dost. Je to přirozená herna bez drahých hraček a přitom tak podnětná.
   Toto odpoledne jsme měli také možnost pogratulovat P. Františkovi. Právě jemu zástupci farnosti přáli k narozeninám. Narozeniny to byly tzv. půlkulaté. Pozornému farníkovi – strávníkovi toto půlkulaté číslo neuniklo, protože bylo vytlačené spolu s poděkováním gratulantům a jménem oslavence na čokoládových penízcích na stolech.

  Mně se to setkání moc líbilo. Chtěla bych poděkovat těm, kdo tuto myšlenku dostali a zrealizovali.


Petra Zoubková

Fotogalerie: Farní den