Prázdninové čtení pro děti

19.05.2015 08:14

Protože se blíží velké prázdniny a s nimi spousty volného času, bude tentokrát tato knižní nabídka určena především dětem a jejich rodičům.

První kniha, na kterou chci upozornit je v naší knihovně zcela nová a správně by tématicky zapadala do předešlé nabídky knih o Janu Pavlu II.  Jmenuje se  Chlapec, který se stal papežem. Pro děti krásně zpracovaný životopis Jana Pavla II. napsala Garzová Fabiola.

Které z dětí by nechtělo mít kamarády? O přátelství malého Marcelina s františkánskými mnichy, a hlavně přátelství s Ježíšem vypráví kniha Marcelino od José María Sánchez-Silva.

O kamarádství , zradě i odvaze je kniha Neobyčejná dobrodružství od Radka Daniela. Jsou to krátké příběhy, pomocí kterých si děti mohou blíže uvědomit , co  znamená být čestný, jak řešit problémy nebo jak vycházet se sourozenci.

Otec Vendelín a čtyři raubíři od Helgy Mondscheinové je kniha, která opravdu k prázdninám patří.  Čtyři děti jedou na prázdniny ke strýčkovi - knězi. Ten si ale zlomí nohu… Bude to na faře nuda, nebo františkánský kněz, otec Vendelín, něco vymyslí?

To už si přečtěte sami. Knížka je čtivá a mohu ji vřele doporučit.

Ve všední den, ale i ten prázdninový, večerní čtení -  třeba pohádka, zkrátka patří. Hana Pinknerová napsala nevšední knihu pohádek – Kuchyňské pohádky. Takže pokud vás zajímá, co si povídají skleničky nebo že vařečka může být pyšná, je knížka přesně pro vás. A malé upozornění – není pouze pro kuchařky, ale i pro malé kuchaře.

 

Požehnané prázdniny se spoustou sluníčka a přečtených knih přeje Eva Pernová.